Bezpieczne otoczenie i atrakcje dla gości

Atrakcje lokalne

Strzeczona obfituje w wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym. Do stałych punktów naszego wiejskiego kalendarza imprez należą: Dzień Seniora, Jasełka, Dożynki, itp. Podziękowania za zeszłoroczne plony na szczeblu powiatowym, konkurs na najpiękniejszy wieniec, najsmaczniejszą drożdżówkę i turniej sołectw, a potem zabawa odbyły się w naszej wsi. Ta największa impreza plenerowa w historii gminy Debrzno miała miejsce w ubiegłym roku właśnie u nas, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Strzeczona zawitała ze swoim wieńcem, zajmując I miejsce w konkursie również na tegorocznych Dożynkach Gminnych w Słupi. Pomysłowość mieszkańców i oryginalność rozbawiła nas do łez…

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedawno organizacja letniego Festynu Rodzinnego. W wakacje natomiast urozmaiceniem było uczestnictwo dzieci w bezpłatnych zajęciach warsztatowych z zakresu robotyki i kryminalistyki na świetlicy wiejskiej. Świetlica Wiejska jest ogólnodostępna. Wyposażona jest w: stół do ping ponga, piłkarzyki, itp. Przy świetlicy jest również miejsce na ognisko oraz duża wiata wypoczynkowa i huśtawki. W Strzeczonie znajduje się również ogólnodostępny plac zabaw oraz boisko.

Chętnie organizujemy zabawy dla dzieci, wycieczki rowerowe, ogniska, grzybobranie i wiele innych. Wszystko w zależności od pory roku. U nas czekają na Ciebie koty: Rysiek, Jola oraz Czara, suczka Walentyna oraz króliki wujka Kazika. Zapewniamy polne wędrówki i inne ciekawe atrakcje np. kapiele w błotku :)

Plac zabaw

Najmłodszym gościom proponujemy plac zabaw. Miejsce zabaw jest bezpieczne oraz ogrodzone. Plac zabaw składa się ze zjeżdżali małej i większej, 2 huśtawek, piaskownicy i innych zabawek. W ogrodzie znajduje się również trampolina oraz basen.

Wiata rekreacyjno-wypoczynkowa

Zapewniamy naszym gościom doskonałe miejsce wypoczynku i rekreacji w stylowej altanie, wykonanej z muru pruskiego. Wiata jest całoroczna. Latem otwarta. Wiosną, jesienią i zimą ogrzewana kominkiem. Altana wyposażona została w wygodne meble ogrodowe, duży stół oraz grilla. W otoczeniu znajduje się wiele pięknych kwiatów, zieleń oraz miejsce na leżakowanie.